Predsunutá plocha balkóna ponúka celý rad využitia. Môžete pohodlne vešať a sušiť bielizeň, pestovať okrasné rastliny, kvety i drobné plodiace rastlinky. Chránená plocha priamo na dosah vášho bytu však môže slúžiť i k príjemnej relaxácii. Vytvorte si ďalší úžitkový priestor a vybavte si váš balkón pohodlným nábytkom! 


Záhradný nábytok 

Pre vybavenie lodžií a balkónov odporúčame voliť nábytok z odolných materiálov. Kreslá i stolík síce môžete v nepriaznivom počasí ľahko skryť dovnútra bytu, ale zbytočne budete zaberať obytnú plochu a strácať čas. Nábytok vyrobený z plastu, ratanu alebo kovu nevyžaduje údržbu, znesie priame UV žiarenie aj dažďovú vodu. Ani po niekoľkých sezónach nestráca na dobrom vzhľade, udrží si farby a tvar. 
Širokú ponuku záhradného nábytku nájdete v každom hobby markete. Veľké reťazce ponúkajú veľký výber štýlov a farieb. Všetko potrebné vybavenie môžete získať dokonca za veľmi priaznivé ceny. 


Súkromie a tieň 
Príjemné zázemie vám tiež pomôže vytvoriť tieniaci materiál. Jemné textilné pásy môžete vpliesť priamo do plochy zábradlia. Podľa typu spracovania môžete zavesiť rohože z bambusu. Pevnejšie plochy vám dajú väčší pocit súkromia a zároveň zaistia príjemný tieň. Praktickým variantom sú tiež polohovateľné slnečníky. Pokiaľ váš balkón nie je chránený hornou striežkou, v parnom lete slnečník využijete často. 


Príjemné pre nohy 

Pri vybavení balkóna môžete pracovať i s rôznym typom podláh. Najmä staršie domy majú podlahy riešené iba betónovou vrstvou alebo jednoduchými obkladmi. Praktickým a efektívnym variantom sú drevo, korok, PVC alebo koberce umelej trávy. Mäkší a dobre izolovaný povrch je veľmi príjemný i pre chôdzu bosou nohou, kvalitný materiál výborne odoláva zmenám počasia i vode. Dažďovú vodu prepúšťa a rýchlo schne. V horúcom počasí zaistí príjemnú komfortnú plochu, ktorá sa nerozpáli. Pre položenie môžete využiť vymeniteľné dosky alebo pásy, či trvalé riešenie. Spomenuté podlahy výborne izolujú teplo a ľahko sa ošetrujú. 


Nebojte sa použiť fantáziu a vybavte váš balkón ako malú vonkajšiu obývačku! Príjemné počasie môžete využiť a tráviť tak nerušené chvíľky pri knihe alebo milom rozhovore. Na balkóne môžete vytvoriť aj malú pracovňu. Nezatvárajte sa doma a doprajte si krásny výhľad i čerstvý vzduch v maximálnom pohodlí a súkromí!