Hliníkové lodžie

Hliníkové lodžie
Hliníkové lodžie
Hliníkové lodžie
Hliníkové lodžie
Hliníkové lodžie
Hliníkové lodžie

Tieto lodžie sa skladajú z jednotlivých modulov, sú predsadené pred opravovaný objekt a môžeme ich (rovnako ako oceľové) dodať i tam, kde doposiaľ žiadne balkóny neboli. 


Hliníkové lodžie môžeme realizovať na základe statického posudku až do výšky 6 poschodí bytového domu a v rozmeroch od 2,50 x 1,50 m až do 4,00 x 2,50 m. 


Týmto prevedením sa dostatočne zväčší vonkajší priestor bytu, ktorý využijete nielen k odpočinku, ale i k posedeniu s priateľmi. 

Hliníkové lodžie
Hliníkové lodžie

Hliníkové lodžie sa skladajú z jednotlivých modulov odspodu v logickom slede až po posledný balkón.

Stoja na dvoch stavebných fundamentoch, ktoré sú pripravené podľa našich podkladov stavebnou firmou. Na tieto stavebné pätky s nasadzovacími rúrami sú pripevnené 4 veľmi kvalitné hliníkové podpery s kruhovým prierezom o priemere 110 mm. Tieto podpery nesú všetko vertikálne zaťaženie a sú samostatným prvkom, nezávislým na budove.

Rozloženie horizontálnych síl je zaistené pripojením k stene, ktorá sa skladá z dosky (do dĺžky nastaviteľnej) s prírubou, aby dokázala vyrovnať rôzne hrúbky tepelnej izolácie. 

Podpery sú vedené skrz betónovú dosku, pričom spoj dvoch podpier medzi poschodiami je pod doskou, takže spoj nie je viditeľný a tým sa redukuje dojem, že sú lodžie dodatočne pristavené. Betónová podesta je armovaná betónová doska, kde všetky nevyhnutné pripojenia pre podpery a stĺpiky zábradlia sú už pripravené. Tie sú samozrejme z ušľachtilej ocele. Pre ľahké odvodnenie je nášľapná plocha vyrobená s ľahkým spádom a dažďová voda je priamo odvedená. Nášľapná plocha je továrensky dodávaná ako hladká a podesta je odolná proti počasiu, nevyžaduje žiadne ďalšie úpravy. Prirodzene možno ale podlahu natrieť alebo položiť dlažbu. Jednotlivé časti konštrukcie zábradlia sú vyrobené z proti korózii odolného hliníka, na ktoré sú montované krátke alebo dlhé profily z moderných hliníkových materiálov. Tieto profily dodávajú balkónu vzdušný, elegantný vzhľad a zároveň chránia súkromie.

Ľahko udržiavateľný hliník zaručuje stabilitu a odolnosť. 
Nad hornou lodžiou je pultová strecha. Na jej prednej strane je odkvap s odtokom. Krytina je zhotovená z 8 mm špeciálneho skla. Inú krytinu možno dodať na želanie. 


Ako doplnok ponúkame zásteny, ktoré môžu byť namontované na jednej alebo obidvoch stranách lodžie. Na želanie a zvýšenie komfortu sa dodáva markíza v hliníkovom puzdre, ktorá sa upevňuje na predné podpery. Na zábradlie je možné dodať i praktický držiak na kvetináče.