Závesné balkóny

Tieto závesné oceľové balkóny majú vlastnú nosnú konštrukciu balkóna tvorenú bočným rámom v tvare štvorca, ktorý je prizváraný k podlahovej doske. Bočný rám je uhlopriečne preťatý nosným oceľovým úchopovým tiahlom. Smer uhlopriečneho uchytenia je od prednej spodnej časti bočného rámu smerom k hornej zadnej časti. Na konci je nosné úchopové tiahlo opatrené závesným okom. Obidva bočné rámy sú v prednej časti dvojmo spojené nosníkmi. Horná časť balkóna je osadená zábradlím. V zadnej spodnej časti balkóna sú prizvárané otočné dorazy. Povrch kovovej konštrukcie balkóna je opatrený žiarovým zinkom. V prípade požiadavky je možný následný komaxitový nástrek farbou podľa výberu. Prevedenie výplne je závislé od výberu materiálu. Všetky materiály spĺňajú prísne technické parametre a podmienky.

Rozmery balkóna

Štandardný a najmenší rozmer balkóna vyrábame v šírke 2500 mm a hĺbke 900 – 1250 mm. 
V súčasnosti je oveľa väčší záujem o balkóny väčších rozmerov, ktoré vyrábame v šírke 2500 – 4200 mm a hĺbke 1250 – 1500 mm vo všetkých pôdorysných variantoch NORMAL, ARCUS i IDEAL. 


Oceľové balkóny PEKSTRA svojou konštrukciou ponúkajú najviac možností k výberu optimálneho riešenia nového vzhľadu bytového domu.

Tieto balkóny sú vhodné pre všetky typy domov, kde chcú mať obyvatelia balkón. 

Pôdorysné varianty

Štandardné a najmenší rozmer balkóna vyrábame v šírke 2500 mm a hĺbke 900 – 1250 mm.
V súčasnosti je oveľa väčší záujem o balkóny väčších rozmerov, ktoré vyrábame v šírke 2500 – 4200 mm a hĺbke 1250 – 1500 mm vo všetkých pôdorysných variantoch NORMAL, ARCUS i IDEAL.

Oceľové balkóny PEKSTRA svojou konštrukciou ponúkajú najviac možností k výberu optimálneho riešenia nového vzhľadu bytového domu. Tieto balkóny sú vhodné pre všetky typy domov, kde chcú mať obyvatelia balkón.

Půdorysné varianty

Možnosti realizácie

U starších panelových alebo murovaných domov montujeme balkóny po revitalizácii alebo na pôvodnú fasádu, v rovnakej veľkosti alebo vo väčších rozmeroch podľa Vašich požiadaviek a výberu. Montujeme balkóny výmenou „staré za nové“ v rozmeroch pôvodných balkónov, alebo využijeme pôvodného kotvenia pre výrobu balkónov väčších. Pokiaľ i toto rozšírenie o 30 cm z každej strany je pre Vás malé, potom navrhneme nové kotvenie a vyrobíme balkón v rozmere podľa Vášho želania. 


Montujeme balkóny i na domy, kde balkóny doposiaľ neboli. V spolupráci so statikom navrhneme ideálny rozmer balkóna, zaistíme výmenu pôvodných okien za balkónové dvere. Používa sa tu špeciálny závesný systém.

 
U novostavieb riešime balkóny už v projektoch, je ale možné i tu dodať balkóny dodatočne. I tu je dôležitý návrh a typ kotvenia. 

PEKSTRA Normal
PEKSTRA Arcus
PEKSTRA Ideal

Ponúkame výplne oceľových balkónov 

Trapézový plech

Povrch je lesklý obojstranne žiarovo pozinkovaný plech, na pohľadovej strane s lakom na polyesterovej báze o hrúbke 25 μm, na rubovej strane potom so sivým ochranným lakom 7 μ. Povrch je vysoko kvalitný s vyššou odolnosťou proti korózii, zlepšenou farebnou stálosťou a vynikajúcou ohybnosťou. Životnosť plechu je minimálne 40 rokov.

Trapézový plech
Trapézový plech

Hladká výplň

Pokiaľ dávate prednosť hladkému dizajnu, potom si môžete zvoliť hladký plech s polyesterovým povrchom alebo sendvičový hliníkový plech NEOBOND®.

Balkon výplň hladká
Balkon výplň hladká
Balkon výplň hladká
BEZPEČNOSTNÉ SKLO VRSTVENÉ CONNEX®

Bezpečnostné sklo vrstvené Connex® je vynikajúcim konštrukčným prvkom pre bezpečnostné zasklievanie. Vrstvené sklo sa vyrába plošným spojením dvoch či viacerých vrstiev číreho, farebného alebo reflexného skla float s jednou či viacerými vrstvami polyvinylbutyralovej fólie čírej, farebnej, transparentnej alebo nepriehľadnej, ktorá sa vyznačuje zvlášť vysokou pevnosťou, adhéziou a elasticitou. Ak dôjde k rozbitiu skla, udrží črepiny na fólii, čím sa zníži alebo úplne vylúči zranenie osôb.

 
Veľkou výhodou skla Connex® je nielen výborný tok svetla, ale predovšetkým jeho schopnosť prevziať na seba jemný nádych odtieňa farby fasády. Tieto vlastnosti sú najviac viditeľné v mliečnom prevedení. Ďalej sa sklo Connex® vyrába v prevedení čírom a bronzovom. 

Balkon kombinace výpně
Balkon výplň bezpečnostní sklo
Balkon výplň bezpečnostní sklo

Ťahokov

Ťahokov je materiál s výrezmi po celej svojej ploche na tabuli či zvitku plechu. Existuje min. 5 druhov prierezu, tzv. „oká“, ktoré naťahovaním materiálu vytvárajú svoj jedinečný vzhľad a tvar bez toho, aby dochádzalo ku strate pevnosti. Oká teda nevznikajú splietaním či zváraním, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať.

Výplň ťahokov
Výplň ťahokov

Dierovaný plech

Existuje niekoľko typov dierovania, a to kruhové, štvorcové, oválne, ozdobné, prehĺbené a špeciálne.

Výplň dierovaný plech
Výplň dierovaný plech

Výplne kombinované

Ponúkame výplne podľa priania zákazníkov v rôznych kombináciách.

Výplň děrovaný plech
Výplň děrovaný plech

Balkónová madlá

Balkóny je možné osadiť profilovanými hliníkovými madlami.

Balkonové madlo
Balkonové madlo

Vzorkovník RAL

Vzorník RAL

Vzorkovník farieb je iba orientačný.
Pri objednaní a realizácii balkónov Vám dodáme originálny vzorkovník farieb podľa Vášho výberu výplne, z ktorého si vyberiete presnú farbu.

Príslušenstvo pre balkóny PEKSTRA