Balkóny ponúkajú priestor pre posedenie a rýchle vyvetranie, pre nadšených kuchárov predstavujú príručné miesto pre pestovanie byliniek alebo drobných rastliniek. Pre väčšinu žien sú však predovšetkým praktickým miestom pre sušenie bielizne.

Zápas o priestor 
I malá rodina je pravidelne zásobená veľkým množstvom špinavej bielizne. Práčka vyperie za vás, ale pri sušení sa naskytá problém, ako bielizeň najlepšie uložiť. Pri sušení v byte výrazne stúpa vzdušná vlhkosť, ktorá sa môže časom premeniť na začínajúcu pleseň v rohoch miestnosti. Plesne sa potom veľmi zložito likvidujú, spôsobujú nevzhľadné škvrny a prinášajú aj zdravotné nebezpečenstvo. V malých bytoch je pri sušení bielizne vo vnútri i ďalší problém. Objemný sušiak zbytočne zaberá miesto, prekáža v ceste a blokuje otváranie skríň.

Nápadité a praktické systémy 
Jednoduchým riešením je bielizeň zavesiť von. V dnešnej dobe dávno zmizli spoločné sušiaky na bielizeň vybudované pred domom a zrejme by si ani veľa žien netrúflo bielizeň odložiť mimo dohľad. Ušetrite kroky i čas! Bežné hobby centrá i supermarkety ponúkajú rôzne veľké sušiaky, ktoré vám poskytnú pomerne veľkú plochu pre sušenie drobnej i väčšej bielizne. Výhodou je variabilita a prenosnosť. V prípade zhoršeného počasia bielizeň presuniete do miestnosti bez prevesovania. Ak práve neperiete, sušiak zložíte a ľahko odložíte nabok.

Stály závesný systém
Na balkóne môžete inštalovať aj pevné sušiaky. Pokiaľ konštrukcia a typ balkóna umožňuje kotvenie do bočných strán, môžete priestor trvalo využiť. Opäť sa ponúka celý rad variantov. Pevne kotvený systém bielizňových šnúr alebo zasúvacia kazeta, do ktorej môžete mimo sušenia šnúry navinúť a tým uvoľníte priestor nad hlavou. Možný je i variant sušiaka inštalovaného na obvodové zábradlie, čím sa bielizeň predsúva pred plochu podlahy. Pri vešaní veľkých kusov ako sú napríklad obliečky tak máte k dispozícii väčšiu plochu a bielizeň rýchlejšie preschne.

Sušením bielizne vonku šetríte energiu potrebnú pre chod sušičky. Bielizeň sa navyše krásne vyvetrá. Netrápte sa zložitým prevesovaním bielizne po radiátoroch a v kúpeľni nad vaňou! Balkón vám dáva dostatočný priestor pre príjemnejšie a efektívnejšia sušenie.