Výmena balkónov prinesie veľkú zmenu v podobe celého domu. Celý rad panelových zástavieb prirodzene starne a stav balkónov nevyhovuje esteticky a v mnohých prípadoch ani technicky. Revitalizácia so sebou prináša vyššiu bezpečnosť, prispeje k väčšiemu pohodliu, rozšíri úžitkovú plochu a priamo zvýši hodnotu nehnuteľnosti.

Pri výmene balkóna je potrebné zaistiť celú plochu lešením. Práce obmedzia bežnú prevádzku len na nevyhnute dlhú dobu. Zaťaženie hlukom a prachom sprevádza predovšetkým prvú časť prác, kedy je nutné odstrániť staré balkóny. Následné usadenie a ukotvenie nového balkóna už prebieha menej rušivo. Pri snímaní i ďalších úkonoch sa treba vyvarovať poškodeniu omietky alebo plôch v okolí kotvenia. Po usadení balkóna sa starostlivo zapracujú stopy po pôvodnom kotvení.

Revitalizácie domu a výmeny balkónov sa nemusíte obávať. Akékoľvek obmedzenia sú vždy plánované tak, aby prebiehali iba po nevyhnutnú dobu. Jednotlivé úseky prác na seba musia plynule nadväzovať.

Závesné oceľové balkóny sú ideálnou voľbou pre väčšinu stavieb. Spájajú v sebe pevnú konštrukciu s veľmi vysokou odolnosťou voči mechanickému poškodeniu, zmenám teplôt, vlhkosti i UV žiareniu. Navyše oceľové konštrukcie dovoľujú prakticky akékoľvek tvar či kombináciu materiálu vo výplni i zastrešení.

Oceľové balkóny môžete vymeniť doslova kus za kus. Zaujímavou možnosťou je i rozšírenie plochy až o 30cm z každej strany. Táto výmena a zväčšenie priestoru so sebou pritom nenesie náročné technické úkony. Väčší balkón sa usadí na pôvodné miesto a využije tak pôvodné kotvenie.

V prípade záujmu je možné úplne zmeniť podobu a veľkosť balkóna. V takýchto prípadoch je potom potrebné zaistiť statický posudok a pracovať s kotvením. Aj táto zásadná zmena je potom realizovateľná.

Balkóny je možné zasadiť i k domom, kde neboli pôvodne plánované. V tomto prípade prebehne úvodná výmena okien za kombináciu okna s balkónovými dverami a následne sa pripraví konštrukcia pre zavesenie alebo iné zabudovanie balkóna.

Na našom webe nájdete prehľad realizovaných prác. Prejdite si v pokoji galériu upravených alebo zrekonštruovaných balkónov! Nechajte sa inšpirovať a zvážte, aké sú vaše predstavy o podobe vášho domu!

Súčasná ponuka tvarov a riešení je skutočne veľmi pestrá. Vyberať môžete balkóny, ktoré pôsobia nenápadne a vzdušne s hladkými líniami, alebo naopak balkóny, ktoré farebne odlíšia a oživia stavbu. Zvoliť si môžete balkóny kryté, otvorené, tienené, so striežkou alebo s kompletným zasklením.