Balkóny sú výrazným estetickým prvkom každého domu. Riešením tejto plochy môžete výrazne oživiť vzhľad, pracovať so zaujímavými tvarmi i farbami. Súčasná ponuka balkónov dáva takmer neobmedzenú možnosť voľby v riešení výplne, tienenia, zastrešenia i celoplošného zasklenia. Je to len na vás a vašej predstave o využívaní tejto plochy.


Malé balkóny príjemne rozšíria úžitkovú plochu bytu. V letných teplých mesiacoch zaistia priaznivú klímu, veľká plocha balkónových dverí umožní rýchle vetranie a tiež, samozrejme, zvyšujú osvetlenie miestnosti prirodzeným denným svetlom.

Prvou predstavou o využití balkóna je vešanie bielizne. Sušenie bielizne vo vnútri bytu uberá priestor, nepôsobí vzhľadne a predovšetkým výrazne zvyšuje vlhkosť bytu. Môže viesť dokonca k vzniku alebo šíreniu plesní. Na balkóne môžete umiestniť sušiak alebo inštalovať šnúry na vešanie. Kryté balkóny navyše ponúkajú veľkú výhodu v podobe možnosti sušenia bielizne aj v menej priaznivom počasí.

Balkóny však môžu slúžiť aj ako miesto pre odpočinok a relaxáciu. Aj relatívne malý balkón môžete vybaviť pohodlným kreslom a užiť si príjemné chvíľky čítaním knihy alebo počúvaním hudby. Taktiež výber čelnej a bočnej steny balkóna vám dáva možnosť vytvoriť príjemne kryté miesto. Môžete odcloniť nielen slnko, ale aj pozornosť zvedavého okolia.

Malé balkóny môžu byť i malou záhradkou. Váš byt i dom môžete oživiť krásnymi rozkvitnutými kvetináčmi alebo dokonca osadiť nádoby špeciálnymi odrodami jahôd, paradajok alebo iných rastlín. Malé deti uvítajú vlastné vypestované dobroty, naučia sa prirodzenou cestou starať a zaujímať o prírodu okolo seba.

Balkóny všeobecne zväčšujú úžitkovú plochu celého bytu. Počas chladných mesiacov ponúkajú ideálny priestor aj pre dočasné skladovanie potravín. Pri príprave veľkých rodinných stretnutí a pred Vianocami môžete na balkón umiestniť malé úložné skrinky a uvoľniť miesto v kuchyni.