Balkóny sú výrazným prvkom pri pohľade na dom zvonka. Ozdobené kvetináče s kvetmi pôsobia príjemne zabývane. Zaujať môžu aj originálne riešené tvary alebo konštrukcie balkónov. Pre obyvateľov bytu však môžu priniesť aj mnohé výhody. Prirodzene rozširujú obytnú plochu a dávajú k dispozícii celý rad aktívnych možností využitia.

Nielen pre bielizeň

Priestor balkóna ponúka praktickú plochu pre sušenie bielizne. Aj malá domácnosť sa stretáva s pravidelným prídelom špinavého oblečenia. Sušiak s bielizňou umiestnený uprostred bytu pôsobí nevzhľadne a často aj zavadzia. Navyše vysoká vzdušná vlhkosť môže časom spôsobiť vznik plesní na stenách, škvrny a ťažko odstrániteľné zasiahnuté plochy. Odložením bielizne von zaistíte lepšiu klímu v byte, bielizeň lepšie a rýchlejšie schne a navyše i vonia.

Malá záhradka

Priestor balkóna vám ponúka i využitie ďalšími spôsobmi. Ženy môžu balkón ozdobiť kvitnúcimi kvetináčmi alebo môžu vytvoriť malú záhradku. K vybaveniu postačia hrnčekové nádoby alebo samozavlažovacie kvetináče. S veľmi malou investíciou môžete hneď za oknami pestovať bylinky, malé paradajky, papriky, jahody či brusnice. V bežnom hobby markete nájdete bohatú ponuku rastlín prispôsobených pre malé pestovateľské miesto. A pri záhradníčení môžete využiť detskú zvedavosť. Ukážte deťom, ako sa treba o rastliny starať a nechajte ich ochutnať výsledky vlastnej práce! Zdravé maškrtenie deti nadchne a prinesie aj mnoho poučenia a zábavy.

Priestor pre deti

Malé deti môže niekedy postretnúť nie vážne, ale pomerne dlhodobé ochorenie. Nádcha, kašeľ, osýpky… dieťa sa začne v obmedzenom domácom priestore veľmi skoro nudiť. Na balkóne si však môžete spolu vytvoriť príjemné miesto pre pozorovanie okolia. Vytvorte si malý výtvarný ateliér, čítajte si na čerstvom vzduchu alebo hrajte! Deti budú v pokoji, zabavené a dostane sa im aj lepšieho vzduchu.

Balkóny ponúkajú rad možností. Využívať ich iba pre vešanie bielizne je škoda. Otvorte svoj priestor a vstúpte von! Ak sa zmení počasie, stačí pár krokov, a ste späť v bezpečnom pohodlí domova.