Nebojte sa experimentovať a vyberte si kvetinky, ktoré sa vám páčia. Ak si vyberiete kvetináč a kvetinky, ktoré vám na prvý pohľad padnú do oka, určite sa im u vás bude dariť a budú vám robiť radosť vždy, keď prídete na balkón oddýchnuť si od každodenného zhonu. Tento rok som si pripravila kvetináče presne len podľa pocitu a pohľadu a zasadila do nich tri druhy balkónových letničiek a teším sa, že celé leto budú krásne kvitnúť :-). Aké letničky som zvolila?

  1. Aksamitníky – známejšie pod názvom afrikány, sú nádherné letničky, ktoré svojou sýtou žltou až oranžovou farbou rozžiaria každý kvetináč od začiatku jari až do neskorého leta. Intenzívna anízová vôňa priláka motýle a odpudí vošky, ale pre niekoho nemusí byť príjemná. Ale zase patria k najmenej náročným kvetinám. Stačí, keď bude mať slnko, dobre priepustnú pôdu a počas letnej sezóny ich budeme hojne zalievať.
  2. Bakopa drobnolistá – drobnolistá letnička má roztomilé kvety – bielu, svetlo modrú a narůžovělú farbu, pričom kvet za kvetom tvoria krásny kytovce zelený s drobnými kvetmi, ktorý sa ako keby vylieva z kvetináča a vytvára pomyselný vodopád. Krásne kvitne od júna do septembra. Bakopa má rada svetlé a vlhké miesta. Zvládne aj polotieň, ale musí sa dbať na pravidelné zavlažovanie.
  3. Fuchsie vzpriamená – aby kvetináč nebol tak jednoduchý, tak som do neho zasadila aj najznámejšiu balkónovú kvetinu – fuchsii, ktorá však nie je jednoduchá na pestovanie. Tak uvidíme, ako sa jej bude v tejto spoločnosti dvoch nenáročných letničiek dariť.
    Fuchsie zdobili najmä zámocké interiéry a záhrady, dnes sú obľúbenými balkónovými kvetmi s krásnymi dvojfarebnými kvetmi. Potrebujú tiež bohatú zálievku, aby ich kvety potešili po celé leto.

Ak budete mať nejaké foto Vašich kvetináčov, pošlite nám ich a ak dovolíte, tak ich uverejníme na našom webe a FB.

kyticky na balkonu
kyticky na balkonu
kyticky na balkonu